Srednja zdravstvena šola

DRAGI DIJAKINJE IN DIJAKI, SPOŠTOVANI STARŠI!

Ljudje smo čudna bitja in zaradi nas je bivanje na tem planetu res polno presenečenj ter izzivov in potrebno je veliko znanja, da se znajdemo v danih situacijah. Navadno si življenje zapletemo sami, včasih pa so tu še narava in druge sile. Nekako smo se naučili, da lahko na eni strani velike cilje dosežemo le skupaj, da pa po drugi šteje vsak posameznik in je kot osebnost enkraten ter ima svoje pravice, ki jih je treba spoštovati. Zaradi teh dejstev potrebujemo znanje in jasna pravila. Kot družbena in družabna bitja smo izumili šolo, pripomoček, ki nam omogoča sistematično pridobivati določena znanja v dokaj kratkem času. Smisel vsake dobre šole in njenih programov se skriva v podajanju preverjenega ter kvalitetnega splošnega oz. specialnega znanja. Vse sile morajo biti usmerjene proti zlorabi in manipuliranju z znanjem, uporabljati ga je treba samo v dobre namene, ki omogočajo kvalitetno in varno življenje vsakomur.
Kaj boste počeli z znanjem in koliko ga boste pridobili, je pomembno še posebej za vas, ki ste za poklicno pot izbrali zdravstvo. Z izbiro zdravstvene šole ste se odločili izobraziti za enega izmed najbolj plemenitih, humanih, odgovornih, zahtevnih in spoštovanih poklicev, ki zahteva izobrazbeno širino ter čustveno inteligenco; poklic, pri katerem neznanje, napake ali nedoslednost lahko vzamejo tudi življenja; poklic, pri katerem različnost med ljudmi, politika, vera, spolna usmerjenost, denar, izsiljevanja, ne smejo vplivati na dosledno, pošteno in strokovno zdravstveno pomoč za vsakogar; poklic, s katerim lahko vsak osebnostno raste, je zadovoljen in ponosen na svoje delo.
Veseli me, da smo se skupaj našli na tej humani misiji in verjamem, da bomo skupaj uresničili zastavljene cilje.

 

                                                                                                                                                                                  Blaž Šušel, univ. dipl. psih.

                                                                                                            Ravnatelj SZŠSG

KONTAKTI
Šolski center Slovenj Gradec
Srednja zdravstvena šola
Gosposvetska 2
2380 Slovenj Gradec
Telefon: (02) 88 46 540
Fax: (02) 88 46 555
Ravnatelj Blaž Šušel 02 88 46 550
Svetovalna služba Brigita Rapuc 02 88 46 563
Tajništvo Klavdija Cehner 02 88 46 540
Zbornica

Gosposvetska ulica 2

Koroška ulica 11

02 88 46 541

02 88 46 562

TAJNIŠTVO
Klavdija Cehner 02 88 46 540
Delovni čas 07:00 – 15:00

Uradne ure

ponedeljek: 7.30 – 10.00
torek: 11:30 – 14.00
sreda: 7.30 – 10.00
četrtek: 11:30 – 14.00
petek: 7.30 – 10.00 

Za administrativne posle in stike z javnostmi bo skrbela tajnica: Klavdija Cehner.
Mail: klavdija.cehner@sc-sg.si

Kaj je potrebno storiti za pridobitev DVOJNIKA SPRIČEVALA (uradnega IZPISA IZ EVIDENCE)?

 

ORGANIZIRANOST

PRAVILNIKI

Ljudje smo si kot osebnosti tako različni in prihajamo iz tako raznolikih okolij, da potrebujemo neko rdečo nit za funkcioniranje, neki kompas, ki nas vodi skozi socializacijske procese. To je glavni razlog, da imamo pravila in pravilnike ter lahko tako funkcioniramo v kateri koli skupnosti, tudi šoli. Členov, strpanih v pravilnik, ni potrebno razumeti kot grožnje, gre le za kazalce, ki omogočajo prijetno skupno bivanje v šolskih prostorih, varovanje šolskega premoženja, varnost posameznika ali skupine in izvajanje nemotenega pedagoškega procesa … Po eni strani pravila velikokrat grajamo in se nad njimi jezimo, včasih jih tudi izigravamo, po drugi stani pa smo brez njih in mej, ki jih postavljajo, izgubljeni, zmedeni. Nagrade so navadno (naj bi bile) posledica upoštevanja in preseganja pravil, kazni pa izhajajo iz kršenja le-teh.

PRAVILNIKI

Pravila o šolskem redu Srednje zdravstvene šole Slovenj Gradec 2024/2025

Šolska pravila ocenjevanja na Srednji zdravstveni šoli Slovenj Gradec

Oba šolska pravilnika sta usklajena s spodnjima osnovnima pravilnikoma.

Pravilnik o ocenjevanju znanja v srednjih šolah

Pravilnik o šolskem redu

PRITOŽBENA  KOMISIJA

Pritožbena komisija in komisija za ugovore skrbita, oziroma v hujših primerih Svet šole, da dijaki ali njihovi zakoniti zastopniki (starši, skrbniki …) lahko glede ocen, kazni ali opravičevanja izostankov vložijo pritožbo. Šolske aktivnosti morajo potekati po predpisih tako, da dijaki niso prikrajšani oz. kakor koli zlorabljeni v smislu pravic. O pritožbi odloča v rokih, zapisanih v pravilnikih (Pravilnik o hišnem redu, Pravilnik o ocenjevanju) s tajnim glasovanjem z večino glasov vseh članov, tako da se pritožbi ugodi in akt o izreku vzgojnega ukrepa razveljavi ali pritožbi ugodi in odloči, da se postopek vzgojnega ukrepanja ponovi in o vzgojnem ukrepu ponovno odloči ali pa pritožbo kot neutemeljeno zavrne. Odločitev pritožbene komisije oziroma sveta šole je dokončna.

Člani komisije za ugovore zoper nepravilnosti v hišnem redu tvorijo tudi komisijo za ugovore zoper ocene. Komisija ima tri člane, od katerih vsaj eden ni strokovni delavec šole. Člani bodo: Erika Pevnik, Darija Katanec, Danilo Mori (zunanji član GimSG).

 

 

 

SVET STARŠEV

Svet staršev in Svet zavoda

Svet zavoda je krovni organ ŠCSG. 16 članov sveta, sestavljenega iz predstavnikov družbenega okolja, staršev, dijakov, študentov in zaposlenih, ima naslednje naloge: predlagajo nadstandardne programe, dajejo soglasje k predlogu ravnatelja o nadstandardnih storitvah, dajejo predloge programa šole v Letnem delovnem načrtu, razpravljajo o poročilih ravnatelja glede vzgojno-izobraževalne problematike, obravnavajo pritožbe staršev v zvezi z vzgojno-izobraževalnim delom, volijo predstavnike v Svet zavoda, opravljajo druge naloge v skladu z zakonom in drugimi predpisi.

Starši s svojimi otroki so naši partnerji, ki nam omogočajo delo in hkrati »držijo ogledalo« našemu delovanju. Svet staršev, ki ga sestavljajo predstavniki staršev vsakega oddelka, je v šoli zelo pomemben organ, ko gre za reševanje problemov mnogih projektov ter pridobivanje povratnih informacij o delovanju šole, tako za uporabnike kot tudi ponudnike izobraževanja.

ČLANI SVETA STARŠEV V ŠOLSKEM LETU 2024/2025

Razred

Ime in priimek, občina

1. a

Suzana Fece, Velenje

1. b

Suzana Moravac, Velenje

1. d

Rajko Petek, Velenje

1. f

Albina Kotnik, Slovenj Gradec

2. a

Tatjana Petek, Mežica

2. b

Željka Areh, Slovenj Gradec

2. d

Danijela Pečnik Zeme, Dravograd

3. a

Franci Tomše, Ljubljana

3. b

Galina Žvikart, Slovenj Gradec

3. d

Andreja Kavšak, Šoštanj

4. a

Ksenija Uršej,  Slovenj Gradec

4. b

Zofija Mager, Dravograd

4. d

Maša Gradišnik, Prevalje

1. c

Anel Dedić, Velenje

2. c

Anita Mlinšek,  Mislinja

3. c

Marko Tripunović, Prevalje

1. e

Nataša Kanovnik Naglič, Slovenj Gradec

2. e

Suzana Skornšek, Velenje

 
Člani Sveta zavoda

Marko Tripunović

Janja Šetina (učitelji)

KNJIŽNICA
Zuhra Horvat, univ. dipl. nov. in bibliot.
Tel:  02 88 46 512
Mail: zuhra.horvat@sc-sg.si
____________________________________
Telefonska številka Slovenj Gradec:
02 88 46 509

Veronika Sušnik, univ. dipl. inž. tekst. tehn.
Tel:  02 88 46 512
Mail: veronika.susnik@sc-sg.si
________________________________________
Telefonska številka Slovenj Gradec:

02 88 46 509

Uradne ure za uporabnike Slovenj Gradec – Štibuh

Knjižničarke: Zuhra Horvat, Veronika Sušnik

Malica: 9.30 – 10.00

Pon 7.00 – 14.00
Tor 8.00 – 14.00
Sre 8.00 – 14.00
Čet 8.00 – 14.00
Pet 7.00 – 14.00

ČE JE KNJIŽNICA ZAPRTA, LAHKO UČBENIKE IN OSTALO GRADIVO ODLOŽITE V ZABOJ PRED VRATI.

 V letu 2008 smo na Šolskem centru postali polnopravni član sistema COBISS/OPAC. Akronim naše knjižnice je SCSG, številčna oznaka pa 51208. Gradivo si lahko izposodite v sistemu COBISS/OPAC. Članarine ni. V letu 2010 smo začeli tudi z izposojo v sistemu COBISS/OPAC. To nam je delo močno olajšalo, saj imamo pregled izposoje na vseh treh lokacijah knjižnice Šolskega centra. Gradivo lahko tudi preusmerimo glede na trenutne potrebe po lokacijah. Rok izposoje je 21 dni, gradivo pa je možno tudi podaljšati še za dodatnih 21 dni. Če je gradivo uničeno ali izgubljeno, ga morajo člani knjižnice nadomestiti z novim oziroma zanj poravnati odškodnino.

Našim članom nudimo:
· izposojo splošnega, leposlovnega in strokovnega gradiva,
· uporabo računalnikov (dostop do interneta, izdelavo seminarskih in projektnih nalog),
· tiskanje gradiva za pouk,
· pomoč pri iskanju gradiva v knjižnici ter po Cobissu,
· svetovanje pri izdelavi seminarskih nalog (oblikovanje, navajanje virov ter literature).

Gradivo izposojamo z izkaznicami!

V knjižnici je tudi več čitalniških mest ter poseben prostor za branje revij.


VLOGA ZA BREZPLAČNO ALI SUBVENCIONIRANO IZPOSOJO UČBENIKOV 24-25

POIŠČITE V NAŠI KNJIŽNICI

UČNA GRADIVA:

Mladinska knjiga – Bolničar

Mladinska knjiga – Zdravstveni tehnik SSI

Mladinska knjiga – Zdravstvena nega PTI

KOMISIJE

Komisija za kakovost

Komisija ima nalogo, da ugotavlja kakovost vzgojno-izobraževalnega dela na šoli v skladu s strokovnimi usmeritvami in predpisi, ustvarja razmere za uveljavljanje in razvijanje kakovosti vzgojno-izobraževalnega dela na šoli, razvija kazalnike kakovosti in merila ter instrumente za vrednotenje kakovosti, načrtuje, organizira in usklajuje spremljanje in zagotavljanje kakovosti na šoli, skrbi za sprotno spremljanje in ocenjevanje kakovosti ter učinkovitosti dela na šoli, sodeluje z organi šole, s strokovnimi organi, pristojnimi za kakovost na državni in mednarodni ravni, ter z usposobljenimi institucijami, sodeluje pri spremljanju kakovosti s pristojnimi organi v drugih šolah oziroma horizontalnih izobraževalnih institucijah z istega oziroma sorodnega področja izobraževanja in delodajalci na državni in mednarodni ravni, spremlja razvoj kakovosti izobraževanja primerjalno z drugimi šolami na državni ali mednarodni ravni, spremlja zaposlitvene možnosti dijakov po zaključenem izobraževanju, pripravlja poročila o evalvaciji kakovosti za obravnavo na pristojnih organih zavoda in državni ravni, opravlja druge naloge po odločitvi pristojnih organov v skladu z zakonom.

Predstavnice zaposlenih: Doroteja Pernat, Brigita Rapuc, Darja Skutnik, Patricija Pečnik, Sabina Jurhar in Tomana Es Podpečan. Predstavnika delodajalcev: Ksandi Javornik in Katja Pavlinič Šoba. Predstavnica dijakov Hana Filipič (4. a), predstavnik staršev pa Rok Filipič.

 

Pritožbena komisija in komisija za ugovore

Pritožbena komisija in komisija za ugovore skrbita, oziroma v hujših primerih Svet šole, da dijaki ali njihovi zakoniti zastopniki (starši, skrbniki …) lahko glede ocen, kazni ali opravičevanja izostankov vložijo pritožbo. Šolske aktivnosti morajo potekati po predpisih tako, da dijaki niso prikrajšani oz. kakor koli zlorabljeni v smislu pravic. O pritožbi odloča v rokih, zapisanih v pravilnikih (Pravilnik o hišnem redu, Pravilnik o ocenjevanju) s tajnim glasovanjem z večino glasov vseh članov, tako da se pritožbi ugodi in akt o izreku vzgojnega ukrepa razveljavi ali pritožbi ugodi in odloči, da se postopek vzgojnega ukrepanja ponovi in o vzgojnem ukrepu ponovno odloči ali pa pritožbo kot neutemeljeno zavrne. Odločitev pritožbene komisije oziroma sveta šole je dokončna.

Člani komisije za ugovore zoper nepravilnosti v hišnem redu tvorijo tudi komisijo za ugovore zoper ocene. Komisija ima tri člane, od katerih vsaj eden ni strokovni delavec šole. Člani bodo: Erika Pevnik, Darija Katanec, Danilo Mori (zunanji član GimSG).

 

Komisija za prehrano

Komisija za prehrano bo skrbela za nadzor  kvalitete in logistike šolske tople prehrane ter predlagala spremembe, dajala pripombe in ideje na tem področju. Komisijo tvorijo predstavniki iz vseh šol šolskega centra, s strani zdravstvene šole sta to profesorica Doroteja Pernat ter dijakinja Hana Filipič.

 

Komisija za vpis

Ta komisija ima namen nadzira poteka vpisa novincev, odloča o pogojnih vpisih, preverja dokumentacijo, usklajuje in preverja spričevala državljanov drugih držav. Njeni člani bodo: Brigita Rapuc, Boštjan Potočnik in Zdenka Kočivnik Lesjak.

 

Komisija za volitve

Komisija za volitve nadzira volitve v šolske organe. Člani so: Janja Šetina, Zvone Meža, Vojko Šuštaršič.

SVETOVALNA SLUŽBA
Brigita Rapuc 02 88 46 563
Uradne ure Pon. – Pet. 8:00 – 12:00

ANKETA O ŠOLSKI KLIMI 

Navodila za izpolnjevanja portfolia

Šolska svetovalna služba bo dijakom desna roka pri reševanju mladostniških in šolskih problemov.

Ga. Brigita Rapuc, univ. dipl. soc. del., bo oseba, ki daje nasvete ter nudi pomoč dijakom in njihovim staršem pri učnih, vedenjskih in drugih težavah, pomaga pri izbiri fakultete, prepisu, izpisu preusmerjanju na druge šole, vodi vpis novincev,  spremljala bo nadarjene učence in učence s posebnimi potrebami ter pomagala pri izobraževanju odraslih in nadzoru prijav oz. odjav šolske prehrane … V nekaterih primerih bosta  problematiko pomagali reševati tudi ga. Mojca Čerče, univ. dipl. psih. in ga. Tadeja Dimic, univ. dipl. psih. ( nadarjenost …). Pri vseh zahtevnejših primerih z vzgojno, socialno ali učno problematiko se bo v delo aktivno vključeval tudi ravnatelj Blaž Šušel, univ. dipl. psih.

Kam se lahko vpišete dijaki po zaključku šolanja na Srednji zdravstveni šoli?

Dijaki, ki uspešno opravijo poklicno maturo, se lahko vpišejo na vse Visokošolske strokovne študijske programe prve stopnje in na nekatere Univerzitetne študijske programe prve stopnje (tu je pogoj opravljen peti maturitetni predmet na gimnaziji). Predstavljamo vam nekaj naslovov fakultet, kamor se je mogoče vpisati z uspešno opravljeno poklicno maturo in je povezana z izobrazbo  tehnika zdravstvene nege:

Naštetih je nekaj fakultet, ki so za dijake zdravstvene šole aktualne. S peto izpitno enoto, ki jo dijaki četrtega letnika lahko opravljajo na gimnaziji, pa se lahko vpišejo še na določene programe na Filozofski fakulteti, Akademiji za glasbo, Akademiji za gledališče, radio in televizijo, Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje, Fakulteti za socialno delo…

Navajamo pa vam še naslov, ki je tudi pomemben za pridobivanje informacij v zvezi z vpisom na fakultete tukaj.

ŠOLSKI KOLEDAR

SREDNJE ŠOLE, ZA ŠOLSKO LETO 2024/2025

2024

ponedeljek

2. 9.        začetek pouka

 

ponedeljek – petek

28. 10.-1. 11.         jesenske počitnice

 

torek

24. 12.    proslava pred dnevom samostojnosti in enotnosti

 

petek – četrtek

27. 12.-2. 1.           novoletne počitnice

2025

petek

3. 1.        pouka prost dan v skladu z 10. členom Pravilnika o šolskem koledarju v srednjih šolah

 

sreda

15. 1. *    zaključek 1. ocenjevalnega obdobja

 

ponedeljek

3. 2.-28. 2.             zimski izpitni rok

 

petek

7. 2.        proslava pred slovenskim kulturnim praznikom

 

 Petek- sobota

14. 2.-15. 2.           informativna dneva za vpis v srednje šole

 

ponedeljek –   petek

17. 2.-21. 2.           zimske počitnice za učence z območja jugovzhodne Slovenije (razen občin: Ribnica, Sodražica, Loški Potok, Kočevje, Osilnica in Kostel), koroške, podravske, pomurske, savinjske in posavske statistične regije

Ponedeljek- petek

24. 2.-28. 2.           zimske počitnice za učence z območja gorenjske, goriške, notranjsko-kraške, obalno-kraške, osrednjeslovenske in zasavske statistične regije ter občin jugovzhodne Slovenije: Ribnica, Sodražica, Loški Potok, Kočevje, Osilnica in Kostel

Ponedeljek-sreda

28. 4.-2. 5.             prvomajske počitnice

 

sreda

21. 5.      zaključek 2. ocenjevalnega obdobja za zaključne letnike

 

četrtek

22. 5.      zaključek pouka in razdelitev spričeval za zaključne letnike

 

četrtek – sreda

23. 5.-28. 5.           priprava na splošno maturo, poklicno maturo, zaključni izpit

 

četrtek – sreda

23. 5.-28. 5.           izpitni roki za izboljševanje ocene za zaključne letnike (predmetni izpiti)

 

četrtek

29. 5.      začetek izpitnega roka za opravljanje izpitov v poklicnem izobraževanju za zaključne letnike (dopolnilni in popravni izpiti)

 

ponedeljek

23. 6.      zaključek 2. ocenjevalnega obdobja za ostale letnike

 

torek

24. 6.      proslava pred dnevom državnosti in zaključek pouka za ostale letnike ter razdelitev spričeval

 

ponedeljek

30. 6.      začetek spomladanskega izpitnega roka (izpitni rok za predmetne, dopolnilne in popravne izpite)

 

četrtek – ponedeljek

26. 6.-31. 8.           poletne počitnice

ponedeljek

18. 8.-26. 9.           jesenski izpitni rok

Dostopnost